Õpi surfama! Windsurfi algkoolitused! +3725228018

esmaspäev, 25. august 2014

"Vormsi Surfipäevad" 26-27.07

Eestimaa on olnud alati mereriik ja meie mereäärne rahvas harrastanud erinevaid merega seotud tegevusi. Samal ajal, kui suur osa Eesti tublidest surfiharrastajatest võttis mõõtu Eru lahes ja Hiiumaa laiumatkal, koolitati tuule usklikeks uusi usinaid surfareid.
Üha enam populaarsust koguv surfamine on jõudnud koguda populaarsust ka Vormsi saarel, kus üheks uudsemaks ettevõtmiseks võib pidada Vormsi Surfipäevasid, mis toimusid saarel sellel nädalavahetusel( 26-27.07), Olavipäevade raames.
Ürituse eesmärgiks oli pakkuda nii Vormsi elanikele, kui ka saare külastajatele, võimalust õppida tundma purje- ja aerulauaga surfamise võlusid.
Huvi ürituse vastu oli üle ootuste suur ning kokku küündis külastajate arv kuni 150-ni. Oma esimesed surfitriibud otsustasid teha 80 osalejat, kelle vanus jäi kolme ja seistmekümne aasta vahele. Külastajaid oli üle Eesti, nii Tartust,Tallinnast, kui ka naabersaartelt. Surfiseltskond oli kirev ja korraldajate rõõmuks tõdeti, et kohale tuldi suisa perede kaupa, mehed ämmadega, naised lastega, vennad- õed, sõbrad, sõbrannad ning paljudelt suudelt kõlas ütlemine:“ Kui kõik tuuakse koju kätte, oleks patt jätta proovimata!“.
Kahe päeva jooksul said huvilised osaleda purjelauasurfi teooriakoolitusel, kuulata näpunäiteid aerulaual surfamiseks, sõbraks surfivarustuse ja tuulega ning mis kõikide jaoks kõige põnevam, soovijad said ise merel surfata. 
Esimesel päeval ei olnud tuuletaat just väga lahke, kuid ka purjele toeks olemine merel, on omamoodi oskus ning enamus osalejatest sai seda hoolsalt harrastada. Surfitriibud ei jäänud siiski tulemata ja surfimaitse sai suhu igaüks. Ka SUP-i ehk aerulaudadega seilamise vastu oli huvi suur ning peale terve päeva kestvaid harjutussõite, said julgemad ennast õhtul proovile panna lõbusal aerulauasurfi võistlusel. Lapsed näitasid nii mõnelegi täiskasvanule silmad ette oma oskuste ja taibukusega, sest reeglites ei olnud kirjas, kuidas võistlusrada läbida. Võta või aerulaud kaenlasse ja jookse. Seda küll keegi tegema ei hakanud, aga muid lõbusaid võtteid nägi küll. Võistlustel osales paarkümmend inimest ning kõige tublimatele jagati välja diplomid ja auhinnad. Arvestust peeti laste, noorte ja täiskasvanute klassis. Välja jagati ka eripreemia kõige nooremale võistlejale, kelleks osutus seitsme aastane Vormsi tüdruk.  Võistlejate auhindade eest kandsid hoolt O’neill, kalipso.ee, nael.ee ja Winestore OÜ.
 Ürituse teiseks päevaks oli tuul valla päästetud ning eilsed merel seisjad said tunda, mida tähendab tõeline surfamine. Rõõmu ja lusti jätkus õhtu tundideni. Et osalejate hulgas oli ka paar pillimeest, kes ei peljanud oma annet teistega jagada, said kõik lisaks surfile, nautida ka imearmsat muusikat.
Surfipäevadelt lahkuti rahulolevatena ja suurte tänusõnade saatel ning kõlama jäi küsimus:“Kas järgmisel aastal jälle?“
Surfipäevade korraldajateks ja toetajateks olid Vormsi vald ja Kultuuriühing, Pirita Surfikool, O’neill, kalipso.ee, nael.ee, Winestore OÜ, Fansurf, Tafrix OÜ ja Atomic AD OÜ. Kristat aitasid kohapeal vabatahtlikud Marek Tamm, Andrus Voolpriit, Elena Burm, Kaie Allas ja Arvin Paju.

Minu jaoks oli see täiesti erakordne võimalus panna ennast proovile nii suure ürituse ettevalmistamisel, korraldamisel ja läbiviimisel. Kus juures, ma nägin ürituse toimumiskohta alles ürituse eelsel õhtul. Eks ma olin veidi ka närvis, sest ma ei osanud iial arvata, et kohale tuleb selline hulk inimesi. Purjelaua komplekte oli mul kaasas 9 ja 3 SUP-i lauda. Sellega oli vaja need 80 soovijat vee peale panna. Toimetasin eelregistreerimise järjekorra alusel ja korraga käis vees 9 inimest. Surfipäevad algasid teoorialoenguga, peale mida hakkasin 9 kaupa tegema kaldal praktikat ning seejärel said kõik tund aega vees ise harjutada. Olime veidi küll graafikuga jännis, sest peale igat vees harjutamist tuli uimed alt võtta, teha kalda praktika, uuesti uimed alla ja siis jälle vette. Õnneks jäi ära kalipsode selga ajamine, siis oleksime rohkemgi ajahädas olnud. Kõigele vaatamata tulime tõeliselt hästi toime ja otseloomulikult oli kõige toredam, kui tuldi eraldi tänama. Väga palju küsiti, et kas ma käingi mööda Eestit selliseid üritusi tegemas ja kõik soovisid järgmisel aastal jälle tulla. Jah, eks juba on väikeseid plaane, teha veel suuremalt, kuid eks elu näitab, mida järgmine suvi toob. Mina olen väga suure kogemuse võrra rikkam ja ma olen pannud kirja kõik märkmed, mida paremini või teistmoodi teha. Ja mind ei heiduta enam karvavõrdki suure rahvahulga ees koolituse tegemine ja inimeste juhendamine. Super lahe üritus oli ja ma pean tänama siin kohal Vormsi tegelast Marek Tamme, kes mulle sellise absoluutselt ägeda võimaluse andis ja mind sinna kutsus!
Ja ma armusin Vormsisse, nii armas, imeliselt tore väike saar!
Pildid Vormsi Surfipäevadest

Kommentaare ei ole: