Õpi surfama! Windsurfi algkoolitused! +3725228018

Pühapäev, 8. juuni 2014

" Surfireis Hispaanias, Golf de Rose lahe ääres" 19- 26.05.14

Nüüd, kus mu mõtted on saanud veidike settida, tuleb kirjutada surfireisi tegemistest. Olgu kohe öeldud, et esimene peatükk tuleb selline üldine ja sõidupäevadest kirjutan eraldi.
Aga asudes asja kallale, siis kuidas ma tulin üldse mõttele, midagi sellist teha? Mul on mitmeid sõpru ja õpilasi, kes andsid mõista, et võiks ju jälle minna. Nii siis sai tehtud päris korralik tuule ajaloo uuring ja leitud selle käigus selline koht nagu Golf de Rose. Ma ausõna ei olnud sellest varem midagi kuulnud, aga kuna seal tegutseb Club Mistral, kes teatavasti oma klube täitsa suvasse kohta püsti ei pane, siis sai otsustatud, et sinna me nüüd siis lähemegi. Väga tore selle kõige juures oli see, et sinna sai kohale ilma ümberistumiseta. No mis Sa hing siis veel ihaldad, kuigi mina võin lennukas ka ööbida, peaasi, et soodsalt kohale saaks :).
Grupi kokkupanekuks kulus vist päevake, sest väga suureks gruppi ajada ei soovinud. Siiski liitus meiega hiljem veel kaks inimest ja kokku tuli meid 16 tk.
Kõik ei jõudnud muidugi kohale, sest töö nõuab vahel oma lõivu ja nii oli meid Hispaanias 13 hinge.
Ryanair kõlbas transpordi ettevõtteks ideaalselt ja lisaks soetatud pagasid mahutasid meie kõikide kalipsod, vestid, sussid, trapetsid ja muu väiksema nodi. Kamad laenutasime kohapealt, sest pole väga mõislik vedada endaga kaasa oma varustus ning siis seal tõdeda, et ups, liiga üle, liiga vähe ja mida iganes. Laenutus jah, tõesti maksab, aga kasutusvõimalused on üüratud.
Majutus oli meil neljastes kämpades ja võis igati rahule jääda pakutavaga, seda enam, et need asusid täpselt surfiklubi taga. Pole nii lähedal veel surfivõimalustele asunudki.
Lähimad asustatud kohad olid 5 km raadiuses ning jalgsimatkad andsid tuuletutele päevadele mõnusalt jumet. Koht surfikohana täiesti perfektne, pikk liivarand, ruttu sügavaks ja kui puhus õige suuna pealt( lõuna), siis ülimõnusad triibud otse sisse ja välja. Lisaks siis võimenduv termotuul, mis hakkas puhuma kl 13 ja lõpetas alles õhtul, kui klubi oli ammu oma uksed kinni pannud.
Mida Te klubi kodulehelt ei leia, on see, et asju tuleb vedada päris pikalt, kõikide suundadega v.a lõuna suund, on merel selline laine, et kui Sa just väga hästi teemat ei valda, siis istud kaldal ja otseloomulikult siis ka kaldaalune rull, milles on isegi niisama seistes raske püsti jääda. Minu jaoks oli uus ka täiesti hull hoovus, mis kandis sekunditega alustatud sihtkohast kaugemale.
Aga reisil me ei vingu ja tegelikult võib öelda, et see koht ja klubi ruulis täiega, olenemata sellest, et kui Eesti vaevles 30 kraadises kuumalaines, õnnistati meid seal vaid 23 kraadise soojaga. Õhtune 10 kraadi oli luksus kuubis.                           
                                                         

Kommentaare ei ole: