Õpi surfama! Windsurfi algkoolitused! +3725228018

kolmapäev, 6. november 2013

"Surfikooli väljasõit Laulasmaale!" 14/ 15.09.13

Ma ikka ja jälle vean õpilasi sinna, sest see on hea koht harjutamiseks. Mõnusalt turvaline igasuguse tuulega. Maa tuulega võib küll Paldiskisse kanduda, kuid hea on see, et sealt sellisel juhul enam mujale ei kandu.
Mida me siis tegime terve nädalavahetuse?
Laupäeval lisandus meie gruppi veel kaks uut õpilast, Annika ja Julia. Mul ei olnud au neid isiklikult esimesel korral juhendada, küll aga arvas minu enda surfiinstruktor Tarmo, et olen piisavalt hea õpetamaks tema õpilasi. Nii siis püüdsin hoida lippu kõrgel ja tegin kõik selleks, et neil oleks meie seltsis mõnus surfata.
Mitmed tunnid möödusid merel juhendamise tähe all. Annika ja Julia olid lahkudes rõõmsad ja lubasid uuesti võimalusel kampa lüüa. Uhh, ju siis läks kõik kenasti! :)
 Eks ma selle käigus püüdsin ka omi oskuseid lihvida, aga tuult oli veidike vähe ja nii ma siis lihtsalt sõitsin edasi tagasi. Jah, mõned õrnad glissitriibud õnnestus saada ja seega võis päeva kordaläinuks lugeda.
Tegelikult puhus siis jälle selline pool vildakas maa tuul ja oli raske kaldale tagasi saada. Oli hea ülestuule kursi harjutamise ilm. Ele-Ly naases kalapaadis, kui oli selge, et ikka ise kaldale ei saa. Vahel on selliseid kogemusi vaja, et õppida aru saama, millest jõud ja oskused üle käivad ja millest mitte. Aga ta oli väga tubli ja vapper ja mis peamine, see ei heidutanud teda. Kogemused rikastavad!
Pühapäeval kogunes meid mere äärde kohe päris palju ja lõbu oli mõnusalt. Tuult oli täpselt nii palju, et sain ise merele ja tagasi tulin tasapisi, sest jälle kord oli glissamiseks tuult vähe. No olgem ausad, tegelikult tundub mulle üha enam, et ma vajan vähe suuremat purje, sest päris pidevalt jääb natuke puudu. No vaatame, ehk kaunistabki mu järgmise aasta purjeparki ka suurem puri.
Et Ele-Ly ei olnud eilsest õhtust väga joovastuses ja kahtles, kas täna tuleb uuesti merele, siis võtsin nõuks talle üles tuulde sõitmist õpetada. Seda küll peale seda, kui ta oli taas pea Paldiski all ja ma olin jõudnud kindlale arusaamisele, et oma jõududega ta sealt tagasi ei saa. Ütleme nii, et algajad oskavad vahel sõita sellist kurssi, et mul oli päris raskusi otse tema juurde jõudmisega. Siiski jõudsin kohale ja siksakitamine võis alata. Ele-Ly sõitis ees ja mina tagant juhendasin. Kulus ilmselt tunnike, aga me randusime koos täpselt seal, kus me vette läksime. Oli täiesti vapustav surfipäev, kuigi ma ise ei saanud kiiruseid nautida. Aga kogemus ka minu jaoks ja kursisõidu harjutamine ei tee kunagi paha, olgu see siis mis kujul tahes.
Hea oli mere ääres olla!
Info:
Koht: Laulasmaa
Tuul: 5-7m/sek
Varustus: 100l ja 5,0m2
Aeg: L: 5h,  P: 4h

Kommentaare ei ole: