Õpi surfama! Windsurfi algkoolitused! +3725228018

reede, 9. november 2012

" Vahetuskaup ja mootorpaadi disco" 10.09.12

"Kui antakse võimalus, siis kasuta seda nii usinalt, et isegi järge ei jõua pidada!" Ise just tulin selle mõttetera peale, ei ole kellegilt laenatud.
Aga rääkides lähemalt, siis olime rannas jälle kl 13. Ja siis see algas!
Minu lemmik, 110 l, oli paranduses. Keegi oli sellest eile , peale minu kasutamist, jagu saanud. Ja teine sama suur oli kellegiga koos vee peal. No mida krdit siis nüüd teha?
Et ma polnud suutnud veel kordagi nende päevade jooksul tegeleda konkreetselt mingi manöövri õppimisega, siis otsustasin, et noh, eks ma siis harjutan. Võtsin omale ühe keskmise suurusega laua, nimelt siis RRD Mediumi ja 3,3 m2 purje ja suundusin vette gybe õppima. No päris hea on suure laua ja väikese purjega asju ajada, juuube turvaline, ei kuku sisse ega midagist. Slava muidugi vaatas seda kahtleva näoga pealt, et mis asja ma sellest suurest lauast üldse võtsin, aga no ma talle ütlesin, et ma nüüd õpin ka natuke.
Kulutasin sellele täpselt tunnikese, siis otsustasin, et ei raiska ikkagi rohkem aega ja lähen võtan miskit muud.
Nüüd siis jäi näppu 100 l Firemove. No kurjam, ega ma ei tahtnud sellega just väga kaugele seilata, aga kuna puri jäi endiseks ja tuult nagu väga polnud, siis oli ikka hirmus raske tagasi saada. Ja seega siis lasin ma asjadel minna, neelasin alla oma uhkuse ja andsin keset vett esimest korda elus nn appikutse signaali. Uhh, paadimees oli minutite möödudes kohal ja nii ma siis tema teenuseid kasutasin. Muide, väga meeldiv paadimees oli ja lubasin tema teeneid ka edaspidi kasutada.
Nüüd siis, kus ma olin turvaliselt kaldal, mõtlesin, et proovin siis veel midagi muud, sest see 100 l  ei tundunud nii väga hea. Kuigi ma jah ka sellega olin tund aega merel olnud.
Mingil põhjusel ma seda suurt 125 l ka ei tahnud, aga, et endiselt 110 l polnud kaldale saabunud, siis võtsin 108 l Fireride ja 3,7 m2 purje. Ennast ajas ka naerma, aga kulutasin sellega proovimisele 30 minutit, mille jooksul sai kenasti selgeks, et see laud ei ole kohe üldse mitte see, mille seljas ma olema peaksin.
No jah, ja kuhu ma siis kogu selle vahetuskaubaga jõudsin? Eks ikka selle sama va 125 l  laua juurde, sest mitte midagi muud ma ka enam proovida ei tahtnud.
Sellega ma siis tuuritasin muudkui edasi tagasi, kuniks ma leidsin ennast ikka väga ja väga kaugelt merelt. No jah, mis siis ikka, kui juba korra päästetud sain, ju siis saan nüüd ka, sest ausõna, ma ei viitsinud vähemalt tundi raisata sellele, et sealt, kus ma olin, tagasi saada.
No ja nii ma siis seal jälle vehkima hakkasin. Mille peale ma muidugi ei tulnud, oli see, et kell oli juba nii palju, et kohalik päästur oli oma asjad kokku pannud ja koju ära läinud. Ja mina siis muudkui kandusin ja kandusin kaugemale. Mis seal ikka, vehkisin rõõmsalt edasi, sest teadsin, et mu ülejäänud kaaslased on kaldal ja tegelevad kindlasti minu päästeoperatsiooni elluviimisega. Ja siis see abi tuligi! Üldse mitte kaldalt, vaid merelt! Oi seda rõõmu, sest nii suure paadiga ei oldud mind veel päästetutki. Lisaks siis päästjale oli paadis suisa veel 2 inglise neidu, kes siis olid ilmselgelt oma lõbureisi pealt päästeoperatisooni kaasatud. No igal juhul oli mul päris lõbus.Ja kui päris aus olla, siis oli hea tunne teadmisest, et mind ei jäetud sinna vedelema, vaid abi siiski tuli. No jah, kaldale pidin ma siiski ujuma, sest paat oli nii suur, et see ei saanud kalda alla sõita.Jah, ma olin nüüd õhtunael, sest sellist asja polnud meiega seal veel juhtunud, et nii suure laevaga oleks kedagi kaldale toimetatud. Üks tegelane surfiklubist küsis, et mis minuga nüüd siis juhtus, et siiani sain ju iga kord väga ilusti kaldale+ Ma siis ütlesin, et mõtlesin ka paadisõidu ära proovida. :). Nii see päev siis õhtusse veeres!
Kõigele vaatamata oli see väga lahe päev ja väga ok on proovida kõik võimalikke erinevaid asju, et siis aru saada, millega Sa kokku sobid. Siit tegelikult tuleb ka tõde, et ei saa endale varustust soetada ilma seda proovimata!
Info:
Koht: Kefalos
Tuul: 7-10m/sek
Aeg: 13.15-17.40
Varustus: 13.15-14.15 RRD Medium ja 3,3 m2
               14.30-15.30 100 l  Firemove ja 3,3m2
               16.00-16.25 108 l Fireride ja 3,7 m2
               16.30- 17.40 125 l Firemove ja 3,7m2

Kommentaare ei ole: